Не треба так!
  • /
  • /
Життя змінюється, з ним і маркетинг. Очевидно як божий день, але вирішили ще раз наголосити. Оскільки про тренди в маркетингу чути звідусіль, ми вирішили розказати дещо інше.


Для підбору теми ми читали статті на MMR, пости у маркетингових каналах, сиділи в ClubHouse. І якщо є контент про ріст бізнесу, то є і про моменти, які тягнуть цей бізнес на дно океану до Губки Боба ????

Тому тут розкажемо, що НЕ ПОТРІБНО робити у 2021 році для маркетингового провалу.


  1. Нехтувати ремаркетингом


За це нехай говорить статистика: відвідувачі, які бачать рекламу ремаркетингу, на 70% частіше здійснюють конверсію на веб-сайті порівняно з тими, хто цього не робить. А якщо ви думаєте, що реклама набридне, то гляньте сюди: за дослідженням eMarketer, лише 11% споживачів мали негативну реакцію на рекламу ремаркетингу, тоді як 30% покупців, які помітили, відреагували позитивно.


  1. Забувати про тих, хто вже є вашим клієнтом


Це як зробити бульйон з курки, яка ще могла нести яйця. Сміх та гріх, але правда. 1 клієнт може придбати у вас повторно незначну річ. 1 задоволений клієнт може придбати більш дорогий продукт, порекомендувати вас іншим, сприяти позитивній динаміці розвитку бренду.  1. Використовувати 1 канал дотику з клієнтом


Наприклад, рекламу в Facebook та Instagram. І ні в якому разі не інтегрувати, наприклад, email marketing, завдяки якому число e-commerce замовлень у 2020 році зросло в 3 рази. Або й надалі робити все самотужки та не зважати на influence marketing. А на нього, за статистикою Influencer Marketing Hub, 63% маркетологів мають намір цьогоріч збільшити бюджет.


  1. Продавати товар, а не рішення


І не питати у потенційної аудиторії, що вона хоче чи що її турбує насправді. Не звертатись до наявних клієнтів з питаннями "що спонукало придбати?", "яку саме проблему вирішує наш товар" і тд. Ніхто не придбає порохотяг через його "потужність 750 Вт та 8+ насадок на корпусі". Проте "жодної шерстинки вашого кота/собаки на килимі" з фото підтвердженням "до/після" - це вже вагома причина покупки для молодої сім'ї з немовлям.


  1. Опиратись змінам


Фраза "Tik Tok для підлітків" те саме, що й "гроші зло". Можливо надто радикально звучить, але глянемо правді у вічі. Відеоконтент aka Tik Tok та Youtube нагадує Bitcoin, який досягає висот з усе новими рекордами. Можна й далі залишатись осторонь цих платформ, а можна стати ближчим до своєї аудиторії та продавати товар/послугу "не продаючи".  1. Боятись бути іншим і думати, що креатив - це не для бізнесу


Ілон Маск, Марк Цукерберг, Джефф Безос та інші famous and rich personas тихо посміялись в сторонці. Ніхто з них не досягнув би того, що має, якби не виходив за рамки стандартного. Підтвердження цих слів - це історія їхнього успіху.


  1. Економити на розвитку бренду


Чому при думці про Nike ви відчуваєте себе більш вмотивованим до спорту та змін у житті, ніж від думки про McDonalds? Це сила бренду! Noname (не бренд) не вибудує стабільного потоку клієнтів, не забезпечить потужний LTV і в кінці не зможе зрости у доході та впливовості на ринку. Чому? Бо він не викликає емоцію, не створює в голові покупця образ РЕЗУЛЬТАТУ від користування брендом.  1. Мовчати та ховатись від аудиторії


Storytelling - потужний інструмент для залучення та прогріву ваших потенційних клієнтів у соціальних мережах. Це те, що залишає їх у вас на сторінці та додає впевненості у ваших експертності, щирості та потрібності.

Але це також і дружня розмова між вами та аудиторією. Завдяки їй зникає бар'єр нерозуміння та недовіри. Кожен, хто взаємодіє з вами, у результаті має відчути, що він особливий, потрібний та важливий.